Zemlja bez granica 2023.

 

Program

Petak, 22.9.2023.

TRG PAPE IVANA PAVLA II (KONKATEDRALA), TRG A. STARČEVIĆA
18:00-18:30 zajednička izvedba: Zamisli život u ritmu muzike za ples, Plavi svemir (glazbeni aranžman: Davor Dedić i Franjo Batorek, plesna improvizacija: Gordan Marijanović
18:30-18:35 glazbena izvedba, Andrea Opačak i zbor OŠ Tin Ujević” Osijek, Udruga malih dijabetičara Osijek (MaDi): Ti možeš sve
18:35-18:40 plesna izvedba PK Wings: Male Wingsice,
18:40-18:45 plesna igraonica početnica Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića: Grad majušnih
19:00-20:00 rock koncert za djecu by Ivanka & Mrle: Kišni razdraganci
20:00-20:30 plesna izvedba plesnog studija Shine: Kraj svijeta, Instalacije u prostoru, Boris Sekulić: Ljudi
In Da Sofa: Urbana vrtna furka by Kreativna agencija Adverta

SECESIJSKI ZDENAC

16:30-18:00 osječki sport za sve generacije: Volim se gibať! (Bad Shadow Muay Thai, Karate klub Osijek, eLeMent-centar za edukaciju i rekreaciju, Osječki šahovski savez, Judo klub Mladost
Osijek, Karate klub Osijek)
Radionica slikanja za umirovljenike, Marion Plavec: Moj zdenac Europe Direct, Bic, bajs, bicikl!
17:00-18:00 utrka građana oko osječkih parkova: Urban Revolution Run by Run4Fun


OSNOVNA ŠKOLA FRANA K. FRANKOPANA
16:30-18:00 Sajam slobodnog vremena za djecu i roditelje uz radionice, degustacije i prezentacije Meritas & Jelena Radan, izvedba s učenicima: Mundo putuje u Osijek

Subota, 23.9.2023.

PARK OSCARA NEMONA

Društvo ljubitelja književnosti Littera: Poezija u parku
RADIONICE:
Darija Klaričić Veg, radionica kreativnog pisanja Libar
Tihomir Dunđerović, Rezani stihovi
Daliborka Pavošević, radionica za predškolce Sve što ćemo sagraditi
Danijela Lovoković (GRAFOS), Dizajniramo zajedno naš grad
Antonija Blažević, inkluzivna plesna radionica Zagrli srcem
Jelena Lulić, Željka Fuderer Levak, Josip Kaniža, instalacije u prostoru: Ljubav

ZRINJEVAC
RADIONICE:
OŠ Frana Krste Frankopana Osijek, SPAs za ruke, Zdravi kokteli i bombice, Tajanstvene ruke, Ruke pričaju priče
Dalal maskote Osijek, Dječji slasti-bar (Kuharica Taškica, Slatka tajna, Voćkica Zdravka, Guc-guc bar, 'Alo konobar)
Martina Kovačević, radionica oblikovanja gline
Zrinka Funarić, Vilinske kućice
MossArt, Kuglice od blata
Inkluzivna kuća Zvono, radionica izrade nakita, prezentacija odjeće i sapuna
Igor Miklavčić, Voćna baterija
Karla Šibalić, Hodanje na štulama
CeliVita Život s celijakijom, radionica izrade bezglutenskih zalogaja
Iva Ringsmuth, radionica skejta
Poljoprivredna i veterinarska škola Osijek, COO ”lvan Štark" Osijek, OŠ Antuna
Mihanovića Osijek, Centar za autizam Osijek, IK ”Javor” Osijek, prezentacije
rada učeničkih zadruga, odgojno-obrazovnih ustanova i udruga
ESN Osijek, aktivnost Mladi u pokretu
Nika Bilandžić, radionica Moje oči
Glazbeno-plesni program:
PK Wings, Plesni studio Illusion i Cheerleading Osijek Legice
Meritas & Jelena Radan i učenici OŠ F. K. Frankopana: Mundo putuje u Osijek
Jelena Lulić, Željka Fuderer Levak, Josip Kaniža, instalacije u prostoru: Ruke

Subota poslijepodne, 23.9.2023.

SECESIJSKI ZDENAC
17:00 - 20:00
HORIZONTI SVIJETA
Flamenco en Vivo (tablao), Nina Čorić (vokal), Teo Mandžuka (gitara), Mitja Obed (ples)
Mariposa Experience LED Show, Margot Goleš
Mistični ples daleke Indije, Antonija Čelan Karuza
U ritmu sambe, Sara Vargović i RITMOS
In Da Sofa mood by Adverta
Jelena Lulić, Željka Fuderer Levak, Josip Kaniža, instalacije u prostoru: Oči