© 2012 Turistička zajednica grada Osijeka. Sva prava zadržana.

Knjižnice

GRADSKA I SVEUČILIŠNA KNJIŽNICA
Europska avenija 24, telefon: 211-218, www.gskos.hr

Radno vrijeme (za korisnike)
Središnja knjižnica (Europska avenija 24):
Ponedjeljkom, utorkom i srijedom od 13 do 19.30 sati, četvrtkom i petkom od 8 do 14.30 sati, subotom od 8 do 12.30 sati.
Odsjek Medioteke (Europska avenija 24) i ogranci rade:
Ponedjeljkom, utorkom i srijedom od 13 do 19.30 sati, četvrtkom i petkom od 8 do 14.30 sati, subotom (13. i 27. srpnja) od 8 do 12.30 sati.

GISKO - OGRANCI
• Ogranak Industrijska četvrt, Vinkovačka 66/d, telefon: 271-282
• Ogranak JUG II, Opatijska 26 f, telefon: 563-454
• Ogranak Donji grad, Trg bana J. Jelačića 24 a, tel: 506-110
• Ogranak Retfala, LJ. Posavskog 30, telefon: 306-069

DJEČJI ODJEL/ IGRAONICA
2.4., proslava Andersonovog rođendana – proglašenje Najčitatelja dječjeg odjela
17.4., Potraga za bijelim zecom
Ponedjeljak: igrodan (društvene igre, lego kutić, kuhinja i trgovina), 17-18,30 sati
Utorak: likovna radionica, od 17 do 18,30 sati
Srijeda: NOVO: „PRSTIĆI PRIČAJU“ priče za djecu 0-3 godine, 10,30-11 sati, pričaonica (za male i velike), 17-18,30 sati
Četvrtak: maštaonica - dramska radionica, od 17 do 18,30 sati
Petak: film, glazba, ples, 17-18,30 sati
Subota: NOVO: Čitamo naglas!, 11-12 sati

POSUDBENI ODJEL ZA ODRASLE
16.4., predstavljanje knjige „Zemlja vuka i vjetra“ Krunoslava Raca
23.4., NOĆ KNJIGE:
18 sati, lutkarska predstava, Sovko, roditelji pričaju priču (Dječji odjel),
predstavljanje knjige Tihomira Dunđerovića „Maja & vuneni“ (Studijska čitaonica),
predavanje Silvije Ručević „Sigmund Freud – otac psihoanalize“ (Austrijska čitaonica);
19 sati, likovna radionica (Dječji odjel),
Borilački sportovi kao psihička i fizička katarza (Klub za mlade),
izložba ilustracija Tomislava Tomića (Izložbena aula);
20 sati, Tablet radionica (Dječji odjel), Susret s piscem: Mirjana Krizmanić (Posudbeni odjel za odrasle);
20,30 sati, Zdravo rajčico! (Klub za mlade);
21 sat, Strašna priča (Dječji odjel);
22 sata, Ni sluge ni gospodari, anarhistislobodari – Marin Seleš (Klub za mlade);
23,30 sati, Time to Play (Klub za mlade)

Svakog petka u 18 sati
Ciklus predavanja Udruge „Knjiga nad knjigama“ pod nazivom ‘Od stvaranja do apokalipse: Kako bješe u početku? Što će biti na kraju?’; prostor Kluba mladih / Austrijske čitaonice

Utorkom, 17-19 sati, ciklus radionica ženske udruge Izvor „Lajkaj nenasilno“
24.4., 17 sati, radionica Jazz with US, voditeljica Lela Kaplowitz
11.3., 18 sati, predstavljanje knjige „Rak ne mora biti mrak“ Snježane Palijan
Utorkom, „Time to chat“ – radionice engleskog jezika, voditeljica Moira P. Baker
Izložbe: „Mačke“, radovi slikara Darka Jovanovića; „Mnogocrtje, višeglasje, oblici i svjetlopisi“, prijateljska sinergija – umjetničke knjige u jednom primjerku